1 komentarz

 1. Szczęść Boże! przesyłam opinie o nowym przedstawieniu:
  Po Pierwsze: 80% czasu przedstawienia zajmuje pokazywanie diabłów, diabły tam diabły tu, diabły wszędzie! w pierwszej części puszczane są kolędy na tle ognia i piekła – oczywiście że duchy nieczyste zatykają sobie uszy, ale dla dzieci kolędy na tle ognia w piekle to jest chyba przesada. (Moje dziecko po 5 minutach się rozpłakało, bo się przestraszyło ognia i diabłów.)
  Dalej: Jest nawrócenie szatańskiego Anioła, bo nie był dostatecznie zły, pomógł białemu aniołkowi, za to oderwano mu skrzydła, rogi , pozbawiono nieśmiertelności i zrzucono na ziemie, gdzie stal się dobrym i na końcu otrzymał białe skrzydła wiec teraz jest z powrotem dobrym Aniołem???!!!(czy wiecie jak chłoną wszystko dzieci i ze wywrócenie prawd naszej wiary może być istotne później?)jeżeli chcemy dotrzeć do dorosłych ciekawe do czego mogą doprowadzić takie zabiegi….Spektakl jest dość nowoczesny, wiec Pan Bóg dzwoni na komórki do aniołów, pełno tekstów odnoszących się do polskiej rzeczywistości trochę w formie ośmieszającej(np. podanie na pogotowiu w Lodzi czegoś tam zamiast hydrokartyzonu, co spowodowało śmierć)o tym mówi postać śmierci w sposób ironiczny ,ona wie bo tam pracowała… a też ciekawa postać samej śmierci, bo bardzo przypomina makijażem dziewczyny z Monster High – ma gole nogi i pięknie umalowana twarz, jest fajna i dostaje rozkazy z Nieba, służy Bogu.(do kogo docieramy i z jakim przeslaniem?) Niebo i ziemia pokazany od siebie w oderwaniu, jak coś dalekiego bo Aniołowie musza przelecieć nawet przez niczyją zonę, i arch. Michał i Gabriel tłumaczą małemu aniołkowi ze to niebezpiecznie i że tam można spotkać diabły, bo jest za mały i mogą go tam schwycić.(wiec co? Jeżeli Aniołowie Boże boja się Aniołów szatana to tym bardzie my, a szczególnie dzieci! niezły przekaz!). Trzech króli prowadzi do Betlejem nie gwiazda tylko Żyd, za pieniądze. śmiesznie ale nieprawda. Spektakl tez pełen ,według mnie ,tekstów typu: to niech wsadzi to sobie w ….do kieszeni. czy to normalnie? dostosujmy się już do świata całkowicie co? pełny luzik. Zaangażowanych w roli diabłów było bardzo dużo, natomiast Aniołów czynnych było 3szt. + jeszcze 2 razy wyszły inne które prawie nie uczestniczyły w przedstawieniu. Nie można tez nazwać że to zrobione dla dzieci, nie wiem dla kogo. I jeżeli to mieli być jasełka to….

  Na końcu podziękowanie i zachęta – diabełki będą zbierać pieniążki żeby cos tam wrzucić…Maria z Józefem na koniec się ukazali, ale ogólnie się zatracili w tłumie diabłów przez godzinę skaczących na scenie. Dla czego smakujemy się we źle? I ciekawe jak potem wpłynie to na dzieci grających role diabłów?
  Zbulwersowanie tym piekielno –jasełkowym stworzeniem wyraziły także inne rodzice i siostry Pallotynki które były w niedziele – s. Katechetka z przedszkola właśnie zaproponowała umieścić opinie na waszej stronie.
  Sztuka współczesna nie przybliża człowieka do Boga wręcz odwrotnie (to przedstawienie teatru Raj stawia go w jednym szeregu z galerią Zachętą i CSW)i wchodzenie w kompromisy ze światem to ,według mnie, nie jest dobrą drogą, tym bardziej eksponowanie tego przy kościele.
  Proponuje dla sprawdzenia nagrać przedstawienie i pokazać go przykład ks. Marcinowi Holujowi(naszemu zeszłorocznemu rekolekcjoniście egzorcyście naszej diecezji)Myślę ze wtedy było by o czym pomyśleć twórcom tego „wspaniałego dzieła”.
  Przecież w poprzednich latach były takie dobre i pouczające przedstawienia że aż płakać się chciało – co się stało w tym roku? Proponuje nie pokazywać już więcej tego spektaklu nikomu, nie niesie on dobrego przeslania i sieje zamęt w duszy.
  Dziękuje i pozdrawiam Dmitri.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *