Święto Niepodległości  Polski jest okazją do lekcji patriotyzmu  dla najmłodszych i starszych.  Już wiele lat trwa  coroczne, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych organizowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Targówka, i nie tylko.

Przybyłych gości w dniu 17 listopada witały dzieci kotylionami biało- czerwonymi, które wykonały na zajęciach świetlicowych.

W tym roku zaprosiliśmy gości do sali  księdza Szczepana, gdzie przy akompaniamencie gitary Pana Wojtka  wspólnie śpiewaliśmy znane i mniej znane pieśni żołnierskie, patriotyczne, niepodległościowe. Tekst pieśni wyświetlany był na ekranie, co bardzo ułatwiło śpiewanie.

Przybyłych powitał ks. Zbigniew, który w kilku zdaniach nawiązał do Święta Niepodległości 11 Listopada i poprowadził  modlitwę  za poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Na tę okazję dzieci z teatru RAJ recytowały w przerwach między śpiewaniem wybrane i przygotowane przez siebie wiersze o Ojczyźnie

Wiersze pięknie recytowali: Julia Wiśniewska, Basia Mroziewicz, Danielka Kamińska, Patricia Okorofar, Gabrysia Lewandowska, Pawełek Podsiadło. Występy dzieci zostały nagrodzone  brawami oraz  nagrodami. Nagrody dostały również dzieci, które wykonały rysunki z wizyty w Belwederze  w dniu 10 listopada.

Urozmaiceniem śpiewanek były krotki film animowany Historia Polski. Po nim dla chętnych rozdany został  quiz , zadaniem którego było dopasowanie  wydarzenia z historii Polski do jego  daty . Chętnych było dużo i prawie 100 % uczestników rozwiązało zadanie bezbłędnie. Brawo!  W nagrodę uczestnicy dostali Patriotyczne Śpiewniki Prezydenckie wydane z inicjatywy  tragicznie zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do sali świetlicy, gdzie wśród różnych pyszności najbardziej wszystkim smakował smalec p. Wojtka z ogóreczkami.

Zapraszamy już w styczniu na śpiewanki  kolędowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *