Targówek, plac przy kościele Św. Marka Ewangelisty, czwartek, godzina 17.00. 14 czerwca 2012 r.- kolejny dzień piłkarskich zmagań na Euro 2012. Na blokach wokół parafii wywieszone biało- czerwone flagi, kibice szykują się na mecz. Tymczasem na placu przy kościele stoją już przygotowane atrakcje: stoiska dla dzieci i rodziców, a wśród nich zmagania sportowe, intelektualne, manualne i artystyczne.


Dla mieszkających w okolicy dzieci piknik zaczął się premierą przedstawienia „KRAM Z BAJKAMI” w wykonaniu dzieci z Teatru RAJ przy Parafii Św. Marka Ewangelisty. Po przedstawieniu rozpoczęły się SPORTOWE ATRAKACJE! A było tego sporo! Dzieci wraz z rodzicami mogły poszaleć na dmuchanych piłkach, spróbować swoich sił w strzałach na bramkę, w rzutach do kosza, lotką do tarczy. Znalazło się także (dla tych mniej wysportowanych) kilka zadań intelektualnych: wcale nie łatwe krzyżówki i quizy. Nasi goście poradzili sobie z tym bez problemu! Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka z domowymi wypiekami i sklepik „Pod Aniołem Stróżem” z nagrodami dla uczestników. Najmłodsi mieli też okazję do pomalowania twarzy i otrzymania balonika cudaka. Na pikniku rozegrany został, żeby nie było- „… nie tylko Euro 2012”, piłkarski turniej rodzinny. Dzieci, które odwiedziły nasz festyn, mogły również wziąć udział w działaniach plastycznych – ich zadaniem było przedstawienie na rysunkach swojego ulubionego sportu.


Wszyscy doskonale się bawili, dopisywał sportowy nastrój, dzieci w biało- czerwonych strojach, z piłkarskimi gadżetami. Wokół słychać było odgłosy trąbek i sportowe okrzyki zagrzewające do zabawy.


Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez kadrę i wolontariuszy ze świetlicy „Pod Aniołem” a sponsorem nagród był Urząd Dzielnicy Targówek. Piknik Rodzinny cieszył się bardzo dużą frekwencją. Ponad 100 osób w różnym wieku korzystało z wielu, całkowicie bezpłatnych atrakcji. Pod koniec festynu podliczono punkty i wręczono wspaniałe nagrody za udział w naszym pikniku.


Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom Sportowego Pikniku Rodzinnego „…nie tylko Euro 2012”. Mamy nadzieję na kolejne, miłe, równie liczne, rodzinne spotkania podczas imprez organizowanych przy Parafii św. Marka Ewangelisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *