Bal „Serce w kapeluszu”


W Tłusty Czwartek 16 lutego 2012 r. bawiliśmy się na corocznym balu karnawałowym, tym razem pod hasłem „Serce w kapeluszu”. Pomieszczenia budynku parafialnego: sala teatralna, świetlica, korytarz i schody zostały udekorowane kapeluszami, bardzo dużą ilością czerwonych serc oraz sentencjami z hasłem „serce”.


Sala balowa utrzymana była w rozgrzewających kolorach czerwieni, przełamanych ciepłymi, kontrastującymi światłami wkomponowanymi w gorące rytmy muzyki, a dekoracja nawiązywała do motywu serca i kapelusza,. Każdy uczestnik balu karnawałowego przyszedł w nietuzinkowym, pomysłowym nakryciu głowy! Na bal zostały zaproszone nie tylko dzieci, ale i ich rodzice lubdziadkowie. Ponad stuosobowa grupa dzieci idorosłych świetnie bawiła się przy muzyce lat 80., przeplatanej utworami muzyki klasycznej. Bal, jak przystało na prawdziwe bale, rozpoczął uroczysty polonez do muzyki z filmu „Pan Tadeusz”. W temat balu wprowadzili uczestników Paulina Kurant, która zaśpiewałaz chórkiem dzieci z Teatru „RAJ” piosenkę „Kapelusze, kapelusze” oraz Danielka Kamińska, recytując wiersz „Gdybym miał 11kapeluszy”. Bal starannie przygotowany przez kadrę świetlicy, wolontariuszy i rodziców poprowadziły żywiołowo i nietuzinkowo dwie Kasie: Dembowska (dwukrotnie pełniła rolę wychowawcy na wyjazdach kolonijnych) i Markowska (absolwentka „RAJ-u”)Proponowane tańce ze znakomitą muzyką porywającą do tańca i tych dużych, i tych malutkich, przeplatane były ciekawymi konkursami: taniec z kapeluszową miotłą, szukanie swoich połówek serc, lubiana przez uczestników zabawa z krzesełkami, wybory Najpiękniejszych Kapeluszy. Piękny taniec z serpentynami zakończyło wyczarowanie, ku uciesze najmłodszych, pudełka ze słodyczami dla wszystkich uczestników balu! Nie zabrakło piosenki „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, która szczególnie ucieszyłarodziców i dziadków, biorących udział z niespożytą energią i sercami bijącymi w rytmie cza-cza w licznych konkursach i zabawach. Bal zakończył Swing w uliczce,którego nauczyli się tańczyć wszyscy uczestnicy balu!Nowością była Kawiarenka z Serduszkiem zorganizowana przez panie Martę i Małgosię, gdzie można było posiedzieć w blasku świec, napić się świeżo zaparzonej kawki i herbatki oraz zakupić za symboliczną złotówkę ciasta, muffinki, galaretki i serniki na zimno, przygotowane przez panie ze świetlicy. 


O wspaniałej atmosferze na balu może świadczyć fakt, iż uczestnicy imprezy nie chcieli zakończyć zabawy i do domów ruszyli z wielkim ociąganiem… Każdy z nich otrzymał na pamiątkę balonowego „stworka” wyczarowanego z podłużnych baloników, przygotowanych przez ekipę rodziców „teatralnych” pod kierunkiem pani Agnieszki Górajskiej.


Dziękujemy organizatorom, wychowawcom, rodzicom oraz wolontariuszom za przygotowanie Balu Karnawałowego „Serce w kapeluszu”, Urzędowi Dzielnicy Targówek, który był sponsorem licznych nagród, a wszystkim przybyłym gościom za wspaniałą zabawę i już dziś zapraszamy na przyszłoroczny Bal Karnawałowy!


 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *