15 stycznia 2005 r. Teatr RAJ pokazał przygotowaną przez cały zespół premierę spektaklu pt. „Od Słowa do… komórki”. Scenariusz przedstawienia napisała specjalnie dla naszego teatru nasza parafianka, Pani Monika Oliszewska, reżyserowała Teresa Tymosiewicz-Muszel.

Sceny biblijne przeplatające się ze scenami z codziennego życia z telefonem komórkowym mają, zdaniem autorki scenariusza, za zadanie przekazać cierpliwe słowo Boga skierowane do nas, słowo, które ma nam pokazać, że jemu ciągle na nas zależy, mimo, iż my żyjemy w pośpiechu z nieodłącznym telefonem i często o Nim zapominamy. Spektakl ten ma również za zadanie pokazać publiczności jak wielką rolę odgrywa w ich życiu „komórka”.

Istotną cechą spektaklu jest gra młodych aktorów. Udział ponad 40 dzieci w różnym wieku przyciągał na wszystkie spektakle rzesze widzów, podobnie jak przy poprzednich przedstawieniach. Wszyscy aktorzy wcielali się w swoje postacie z pełnym zaangażowaniem. Piękne stroje uszyte przez panią Teresę Żak sprawiły, że wszystkie sceny ewangeliczne stały się bardzo realistyczne.

Wszyscy, którzy przybyli na premierę mogli uczestniczyć w przyjęciu urodzinowym Świetlicy Socjoterapeutcznej „Pod Aniołem”, która właśnie ukończyła drugi rok swojej działalności. W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Maciej Danko odpowiedzialny za oświatę i kulturę w dzielnicy Targówek oraz proboszcz ks. Wacław Madej.

Przedstawienie było pokazywane jeszcze 4 razy i zawsze przy pełnej widowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *